Wstęp i powitanie

Tak oto urodził się nam blog. O naszych względem degustowanych win odczuciach, choć do znawstwa w kwestii tej ani sobie nie rościmy pretensji, ani się nie przyznajemy. Blog przybiera zresztą formę namiętniczka, bo jak dotąd wino bardziej atencją, niż obeznaniem darzyć nam wypadło. Są to jednak jakieś po pamiętniczku popłuczyny, umożliwiające powrót do wrażeń na temat danej butelki etc. Jeśli wpisy tu zamieszczone kogoś do któregoś wina zainspirują – dobrze. Jeśli nie, to niewiele gorzej.

Win (a może i z czasem kwestii wokół wina się obracających) nie opisujemy szczególnie profesjonalnie; staramy się robić to po swojemu. Niemniej, standardem jest podanie wrażeń dotyczących barwy, aromatu i smaku. Jedną z doskonalszych form ontologicznych przez nas zaobserwowanych dotychczas są guziczki. Stąd właśnie za ich pomocą dokonujemy oceny danego wina. Mieścić będzie się ona zawsze w przedziale od jednego do stu guziczków. Niemniej, nie mamy żadnych obiektywnych kryteriów oceny – powinna ona zależeć przede wszystkim od wina, ale nie ma co udawać, że wolna będzie od nastroju czy przysłowiowego dnia.

Będziemy też starać się dochować fundamentalnej zasady zamieszczania opracowań notek w miarę na bieżąco, żeby z działań tych wyłonił się blog pisany na lekkim, przyjemnym rauszu. Jak powiedział bowiem klasyk: kto pije, żyje podwójnie.

Stronę poświęcamy winu, a nie sobie samym. Wypada jedynie nadmienić, że powstaje ona na cztery ręce i na dwa kieliszki. Pierwszy zestaw rąk i kieliszka należy do E., drugi do M. W drodze wyjątku, poniżej metryczkowa informacja; miast o winie, to o autorach.

Metryczka

Kraj pochodzenia: Polska

Rocznik: 1987

Zawartość alkoholu we krwi: niestety, nie constans

Apelacja: autorzy stołowi (stołem nie gardzący, do stołu chętnie siadający)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s