Quadrifolia by Vallado 2010 Douro

dnia

Prawdą powoli obiegową staje się stwierdzenie, że jeśli pić wino tanie, „codzienne”, po prostu i z supermarketu, to powinno być to wino z Biedronki. Mieliśmy już okazję przyjrzeć się ofercie tego sklepu, a dzisiaj opisujemy wino, które chyba dobrze oddaje istotę tego, na co można tam trafić.

Quadrifolia, czyli czterolistna koniczynka, to wino bardzo poprawne i naprawdę można czerpać przyjemność z jego picia. Bardzo dobrze nadaje się jako cichy, niezobowiązujący bohater spotkania, na którym nie mamy akurat zamiaru cmokać nad wina niuansami. W zasadzie nie można się też w jego przypadku do niczego przyczepić. No, może poza naprawdę nieprzyjemnym zapachem.

Wino ma kolor dość ciemny, choć jest nadal przezroczyste. Odcieniami oscyluje gdzieś między czereśnią, a wiśnią – ze wskazaniem na tę pierwszą.

No i wspomniany już wyżej aromat – poważy problem tego wina. Jest po prostu brzydki, odrzucający. Wino pachnie jak sfermentowane, kwaśne owoce (najpewniej wiśnie). Do tego alkohol ordynarnie uderza po nozdrzach, w zakamarkach których pobrzmiewa dodatkowo echo przemysłowej kadzi i cysterny.

Zdecydowanie lepiej rzecz się ma w kwestii smaku. Zdecydowanie można mieć z picia subtelną przyjemność. Jak wspomnieliśmy, jest zupełnie poprawne. Jest dość słodkawe, bardzo owocowe. Przede wszystkim poczuć można czereśnie – może też jakieś inne czerwone owoce. Wino ma też przyjemną, satynową fakturę. Czasami, przy większym farcie, trafi się łyk z taniną. Finisz jest bardzo krótki, wbrew któremu całkiem długo w ustach utrzymuje się posmak alkoholu.

Guziczków w oczach E. wino zdobyło 66; M. przyznał ich 62.

Metryczka

Kraj: Portugalia

Winnica: Vallado

Apelacja: DOC

Szczepy: Touriga Franca, Tinta Roriz

Rocznik: 2010

Zawartość alkoholu: 13,5%

Sklep i cena: Biedronka, 19,99 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s