Teneryfa i Rioja

dnia

Wpis ten niech będzie zapowiedzią kilku innych, które – miejmy nadzieję – zamieścimy tu w czasie najbliższym. Dotarła bowiem do nas dostawa siedmiu win z Teneryfy, okraszona do tego trzema riojami. Na powitanie tak zacnej baterii, otworzyliśmy dwie butelki w jej skład wchodzące. Nie wypiliśmy ich w nadmiernym skupieniu, stąd kronikarski obowiązek pełnimy w mniejszym uszczegółowieniu.

Pierwsza to czerwona propozycja z Tacoronte Acentejo od Presas Ocampo. Przy przelewaniu tego wina do karafki uderzył bardzo przyjemny zapach, może rzeczywiście wulkaniczny. Nie był on natomiast wyczuwalny już później, z poziomu kieliszka. W smaku bardzo lekkie, trochę jakby obawiające opowiedzieć się po którejkolwiek stronie. Pewnie w jego skład wchodziło Listan Negro, któremu w czystej postaci będzie jeszcze okazja się przyjrzeć. Celowo nie zaczynaliśmy z Teneryfą z wysokiego „C”, a i tak wyszło dość dobrze. Niemniej, wino zasiało w nas ziarno obawy, czy rzeczywiście utrafimy jakiś wulkan w stylu wina Anima Negra – o co w przypadku Teneryfy może być przecież tak trudno.

Zaskakująco dobra była rioja (crianza) z Bodegas Beronia. Pełny aromat, taki też smak. Są owoce, jest beczka, a wszystko to naprawdę dobrze skomponowane. Z etykietki wydawała się lotniskowo-supermarketowa, a tu taka miła niespodzianka. Trzeba będzie do niej koniecznie wrócić z bardziej wytężonymi kubkami smakowymi i przymrużonymi oczami.

Metryczka – Presas Ocampo

Kraj: Hiszpania

Producent: Presas Ocampo

Apelacja: Tacoronte Acentejo – Denominacion de Origen

Rocznik: 2011

Zawartość alkoholu: 12,5%

Metryczka – Rioja Beronia (Crianza)

Kraj: Hiszpania

Producent: Bodegas Beronia

Apelacja: Denominacion de Origen Calificada

Rocznik: 2009

Szczepy: Tempranillo, Garnacha, Mazuelo

Zawartość alkoholu: 13,5%

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s