mencia Luna Beberide 2009 Bierzo Denominacion de Origen

Znowu Hiszpania, znowu Winarium. Tym razem galicyjska Mencia, która urzekać ma lekkością, owocowością i rewelacyjną relacją jakości do ceny. Sprawdzamy.

Barwa wina jest ciemna, fioletowo-(buraczkowo-)bordowa. Na swój sposób „ostra” i klarowna. Wino wydaje się też dosyć rzadkie.

Zapach jest dość ostry, z wyczuwalnym alkoholem. Trzeba przyznać, że jest raczej płaski. M. czuje też jeżyny.

Wino jest lekkie, krótkie i niezbyt dobrze zbudowane. Z jednej strony wyczuć można delikatne taniny, a nawet coś w stylu szorstkości. Z drugiej jednak, smak jest intensywnie owocowy, a może nawet konfiturowy. W sumie jednak jest dość słaby i łatwo ginie przy okraszeniu wina bardziej wymagającymi serami. W ogóle, wino jest niezmiernie subtelne, stąd zagrożenie, że może przejść zupełnie niezauważone.

Lekkie? Tak. Owocowe? Jak najbardziej. O rewelacyjnej jakości do ceny relacji? Niekoniecznie za niecałe 40 zł można dostać wina znacznie ciekawsze, zarówno do cmokania, jak i do picia tak „po prostu”. Nie żeby Mencii zdarzył się jakiś feler – bo jest w sumie poprawna. Nie żebyśmy nie doceniali win mniej zadziornych czy bardziej płaskich. Ale tutaj jednak dzieje się zbyt mało, by móc się pozachwycać chociaż przez chwilę i nad jednym jedynym bodaj aspektem. Niemniej, wino poprawne i w sumie przyjemne, więc przyznajemy mu niemal zgodnie 73 (E.) i 72 (M.) guziczki.

Metryczka

Kraj: Hiszpania

Producent: Luna Beberide

Apelacja: Bierzo Denominacion de Origen

Rocznik: 2009

Zawartość alkoholu: 13,5%

Sklep: Winarium, 37,50 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s