Ben Ami Cabernet Sauvignon Galil 2010

dnia

ben_amiW stojaku nie do końca naszym wyłowiliśmy coś koszernego. Wspomnienia z degustacji win izraelskich mamy w sumie mało obfite, ale pozytywne. Skoro nadarzyła się okazja, by je wzbogacić, nie wahaliśmy się zbyt długo:

Wino w barwie wypada gdzieś między czereśnią, a czymś bardziej czerwonym, co redukowałoby fioletowe refleksy. Bardzo klarowne i wysokiej rozdzielczości (absolutnie nie mętne). Zostawia charakterystyczny „tłuszczyk” na kieliszkach.

Aromat na początku nie jest urzekający – wydaje się ostry i alkoholowy. W miarę otwierania się wina, zapach subtelnieje i nabiera kształtów  jesiennych, cierpkich i czerwono-owocowych. Może jeżyn. Wino pod tym względem jest dość jednofalowe i bez odchyłów w kierunkach odmiennych względem owoców.

Przy smakowaniu rzeczy się dzieją nadspodziewanie ciekawe. Pojawia się i znika jakiś trudniejszy do określenia niuans, istotnie wyłamujący się owocowemu schematowi. Ma on bodaj ziemiste albo korzenne podbicie. Dominuje jednak owoc, nadający w przypadku tego wina przyjemną, wiśniową soczystość. Całość może nie jest pełna, ale i tak nieźle kiełzna kubki smakowe – goszcząc w nich całkiem niekrótko, bo i finisz wypada tutaj przyzwoicie.

Z degustacji wyłania nam się mało taniczne, zaskakująco soczyste i w sumie bardzo przyzwoite wino. W ramach poświątecznej, zgodnej atmosfery przyznajemy mu zatem guziczków 77 (M.) i 78 (E.)

Metryczka

Kraj: Izrael

Producent: Ben Ami

Rocznik: 2010

Szczep: Cabernet Sauvignon

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s