La Source Domaine du Roy d’Argent 2010 Vin de Wallonie

dnia

roy_dargent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Degustując wina belgijskie, mieliśmy już okazję zajrzeć do Flandrii (nawet dwa razy), która zdaje się specjalizować w winach białych. Zlokalizowaliśmy jednak w sklepie nieopodal także wina walońskie – tym razem wyłącznie czerwone. W selekcji marketu dominuje uprawiany również w Polsce szczep Regent. Wypada to więc trochę mało patriotycznie, ale w zakresie jego degustacji przyszło nam rozdziewiczyć się właśnie winem belgijskim. I nie było to spotkanie najprzyjemniejsze.

Barwa wina jest mętna i uderza w kierunku nie za ciemnej wiśni. Trąci też zgniłym tudzież stęchłym fioletem.

Gorzej jeszcze ma się rzecz w przypadku aromatu, który może nie jest odrażający, ale nie sprawia też przyjemności. Trochę stęchły, na pewno mało świeży. Ponad wszystko jest to jednak, a obelga to z gatunku najcięższych, po prostu kompot.

smaku wino na początku jest kwaśno-gorzkie; za grosz w nim taniny. Później przepada już bez echa i robi się wodniste. Myśleliśmy, że tego typu wrażenia spowodowane są degustowaniem wina w za wysokiej temperaturze. Schłodziliśmy je więc, ale było w sumie jeszcze gorzej. Wino przypominało kwas z mydlinami; było bardzo mdłe.

Ogólnie rzecz ujmując, degustacja okazała się jednak rozczarowaniem. Tym większym, gdy weźmie się pod uwagę cenę tego wina. Wina, które w sumie nie ma mocniejszych punktów, natomiast przynajmniej kilka skandalicznych. Tym bardziej trudno nam zrozumieć, co takiego stało się z guziczkami, że przyznaliśmy ich aż 65 (E.) i 55 (M.). Obie oceny wydają się zawyżone, ale niech tak już zostanie.

Metryczka

Kraj: Belgia

Apelacja: Pays des Jardins de Wallonie

Producent: Baele & Fils

Szczep: regent

Rocznik: 2010

Zawartość alkoholu: 11,5%

Sklep i cena: Delhaize (Belgia), 9,99 EUR

2 Komentarze Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s