Cuvee des 40 pieces Bourgogne Pinot Noir 2010

dnia

40_piecesPo raz kolejny postanowiliśmy sprawdzić burgundzkie możliwości belgijskich marketów. Był całkiem udany Carrefour, teraz pora na drugiego największego gracza na rynku – Delhaize.

Kolor wina jest dość przejrzysty, ładnie załamuje się w nim światło. Barwa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wobec burgunda w tej materii; będąc jednocześnie trochę przydymioną.

Aromat złożony. Jednym z tropów jest wilgotna beczka i piwniczność. Intensywnie wyczuwalny jest też owoc – chyba jeżyny. Bukiet w sumie jest dość pełny, ze słodkimi elementami. Zaletą jest też to, że zapach bardzo ładnie się rozwija.

ustach wyczuwamy przyjemne i lekkie taniny. Wino jakby nie mogło się zdecydować: ku suchości dąży, czy kurs na soczystość obiera? Smak przy tym jest mniej pełny względem aromatu, choć nadal wyczuwalne są taniny (które biorą górę) i owoce. Finisz nawet, nawet długi. Podobnie jak w przypadku zapachu, wino świetnie się otwiera.

Na początku wino troszkę rozczarowuje. W miarę degustacji dzieją się z nim jednak całkiem sympatyczne rzeczy, by w końcu mogło się w miarę bogato otworzyć. Przyzwoita, choć raczej nieporywająca propozycja. I taki stan rzeczy wyceniamy na 77 (E.) i 78 (M.) guziczków.

Metryczka

Kraj: Francja

Apelacja: Appellation Bourgogne Controlee

Producent: Marie Andre

Szczep: Pinot Noir

Rocznik: 2010

Zawartość alkoholu: 12,5%

Sklep i cena: Delhaize (Belgia), 8,79 EUR

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s