Riesling na stół, a kieliszki się odezwą

dnia

riesling1

Riesling Coteaux de Stadtbredimus 2011

Tym razem Riesling z Luksemburga w odsłonie wybitnie stołowej, wczesnopopołudniowej i w ogóle na cieplejsze dni. Kupiony w miejscowym supermarkecie, zanim nam jeszcze przyszło do głowy by uzupełnić zapasy u źródła, gdzie jest oczywiście taniej i lepiej. Nie narzekamy jednak i w poniższym przypadku.

Wino nie zaskakuje nas swoją barwą: jest trochę bladozielonkawe, a trochę żółte. Kojarzy się nieco z nadmorskim piaskiem.

Aromat jest mało intensywny, trąci przykurzeniem: jakby wino leżało w szafie i tamże zwietrzało. Zapachowo wino krąży gdzieś między owocem a kwasowością.

ustach degustowany Riesling jest bardzo owocowy, choć da się w nim wyszperać niemało kwasowości. Na upartego można wyczuć jakieś nuty mineralne. Wino w zasadzie jest płaskie – choć mieści się w kategoriach przyzwoitości. Nie znika tak od razu; można nawet zaryzykować twierdzenie, że finisz jest nawet zadowalający.

Innymi słowy, jest to wino prominencji stołowej (może też „tarasowej”). W takiej roli sprawdza się bowiem świetnie. Natomiast trzeba spojrzeć prawdzie w kieliszek i uznać, że raczej nie ma nad czym tu specjalnie cmokać. Relacja jakości do ceny bardzo zadowalająca, co niech skutkuje przyznaniem 81 guziczków od M. i 82 od E.

riesling2Metryczka

Kraj: Luksemburg

Apelacja: Moselle Luxembourgeoise Appellation Controlee

Szczep: Riesling

Rocznik: 2011

Zawartość alkoholu: 11,5%

Sklep i cena: Delhaize (Belgia), 4,99 EUR

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s