Różowa Teneryfa

dnia

presas_ocampo1

Presas Ocampo Rosado 2011

Powiedzieć, że z winami różowymi nie jesteśmy za pan brat to właściwie nic nie powiedzieć. Choć przecież nie jesteśmy im niechętni, to na pewno nie ma przypadku w tym, że dopiero teraz popełniamy jakąś różową notkę. Debiut to jednak nie byle jaki, bo w jak najbardziej adekwatnych okolicznościach kulinarnych (łosoś podobno się nadaje, łosoś w sosie koperkowym nadaje się szczególnie) i atmosferycznych (lato jakie jest, każdy widzi). Spojrzeliśmy więc na stojak z winami tęskniąc za orzeźwieniem, a tam zobaczyliśmy czekającą właśnie na ten dzień butelkę przywiezioną nam z Teneryfy.

Mimo że win różowych nie pijamy, to i tak będziemy się upierać, że widywaliśmy już od degustowanego Presas Ocampo znacznie jaśniejsze. Tutaj barwie chyba nawet bliżej jest do czerwieni niż do różu, choć wino nadal wygląda na świeże i rześkie.

zapachu wyczuwamy lekką słodycz, która oscyluje gdzieś wokół poziomek, ale też truskawek i śliwek. Wszystko to jednak dzieje się w jak najbardziej dobrym, dalekim od słodkiej ciężkości tonie.

Usta zdominowane są przez czerwone owoce (znowu dominują poziomki), ale smak jest też intensywnie wytrawny. Wino (ściślej: jego faktura) sprawia też wrażenie przykurzonego. Względem określenia finiszu jesteśmy bezbronni, więc poddajemy tę kwestię.

Spotkanie z różową Teneryfą okazało się przyjemne i trochę trudny, letni czas nam umiliło. Możliwe, że piliśmy je o rok, może pół, zbyt późno, bo czasami dało się wyczuć lekkie już rozregulowanie. Tym niemniej, degustowało i piło się sympatycznie, czego śladem niech będzie 80 (E.) i 79 (M.) guziczków.

presas_ocampo

Metryczka

Kraj: Hiszpania

Apelacja: Tacoronte – Acentejo Denominacion de Origen

Producent: Presas Ocampo

Rocznik: 2011

Zawartość alkoholu: 12%

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. Próbowałem ostatnio tego wina – jest bardzo smaczne 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s