To wino myli się bardzo

dnia

pasico2

Pasico Joven 12 Monastrell

Akompaniament Świetlików do cmokania nad winem w ogóle wydaje się pomysłem złym i poronionym. Jakoś tak jednak się nam złożyło. Gdy już staraliśmy się ubrać w słowa ogólne względem wina wrażenia, akurat Świetlicki wydeklamował, że „to miasto myśli, że wystarczy mu całodobowy monitoring; to miasto myli się bardzo”. Trafniej się nie dało. Bo to wino chyba naprawdę myśli, że wystarczy mu dobry szczep i jakaś tam renoma dużego dystrybutora. Myli się bardzo. Więcej, fraza ta zachowuje aktualność także przy innym znaczeniu słowa „mylić”. Degustowany Monastrell jest bowiem tak błahy i pospolity, że faktycznie: pomylić je można z jeśli nie każdym, to bardzo wieloma innymi.

W szczegółach wygląda to bardzo klasycznie. Ciemne („całe w psie na czarno”?), z czerwonymi – czasem nawet fioletowymi – refleksami.

W aromacie przeważają owoce; nie jest on wolny od nut alkoholowych, co nadaje mu całkiem sporo ciężaru.

Także o smaku niewiele właściwie da się powiedzieć. Stereotypowe, owocowe, hiszpańskie wino. Choć „pełne”, to niepogłębione i w sumie bez wyrazu. Z drugiej strony, trzeba przyznać, że wino nie jest jakąś spektakularną pomyłką i pod pewnymi warunkami może nawet się podobać. Nie ma tu skandalu, jeśli za takowy nie uznawać porządnej, bo porządnej, ale jednak obojętności.

Choć jakoś tam przyzwoite, to wino raczej nas nie ucieszyło. Brak mu charakteru, jakiejś opowieści. Ot, bardzo dalekie tło do obiadu, spotkania towarzyskiego, czy czego tam jeszcze. Ponieważ wino nie bulwersuje, a po prostu nudzi, to jesteśmy trochę bezradni w kwestii oceny. Niech więc będzie to ślepy strzał w 71 (M.) i 74 (E.) guziczków.

pasico

Metryczka

Kraj: Hiszpania

Apelacja: Jumilla Denominacion de Origen

Szczep: Monastrell

Zawartość alkoholu: 13%

Sklep: 6 win

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s