Przerost ceny nad beczką

dnia

ayles

Pago Ayles Barrica 2011

Tym razem przyszło nam zmierzyć się z hiszpańską klasyfikacją Pago, a zaglądamy tam za sprawą jednego ze stoisk poznańskiego festiwalu dobrego smaku. Miało być ekstraktywnie i z beczką – zobaczmy więc, co z tego wyszło.

Wino jest bardzo ciemne i gęste. Ma barwę głębokiej czerwieni, wpadającej w czerń.

W nosie pojawia się zapowiadana wcześniej beczka w towarzystwie owoców. Takie towarzystwo zapowiada nam wino pełne i z ciałem. Niemniej, okazuje się, że aromat nie utrzymuje się zbyt długo.

Także smak na początku wydaje się pełny, by na koniec narazić się na zarzut miałkości. Owszem, pojawia się beczka, choć nie tak intensywna, jak wynikałoby z zapowiedzi. Do tego mocno zaznaczona obecność owoców, niestety okraszona również ciężarem alkoholu. Dużo ciała.

Ot, wino trafiło nam się poprawne, ale nie wybitne. Wszystko niby w nim pasuje, ale okazuje się mało charakterne i mało charakterystyczne: mało w nim cech indywidualnych, trochę za bardzo jest po prostu jednym z wielu. Z lekką rezerwą przyznajemy mu 82 (E.) i 80 (M.) guziczków – bo w sumie poziom reprezentuje przyzwoity. Czujemy się jednak ciut oszukani za sprawą ceny, którą przyszło nam zapłacić za butelkę: raczej niewarta tych kilkudziesięciu (ilu dokładnie? nie pamiętamy) złotych, które na nią wysupłaliśmy.

Metryczka

Kraj: Hiszpania

Klasyfikacja: Pago Denominacion de Origen

Producent: Ayles

Szczepy: Garnacha, Tempranillo, Merlot, Cabernet Sauvignon

Rocznik: 2011

Zawartość alkoholu: 14%

 

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. jongleur pisze:

    Przy okazji tego wina wyszła cala mizeria systemu Pago. Z nielicznymi wyjatkami rodzi takie potworki, ktore braki w dobrych i właściwie dojrzałych owocach nadrabiaja nadekstrakcją (a przecież nie ma czego ekstrahować) i nadmiarem beczki
    pozdrawiam
    jongleur

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s