Winna Góra z cytrusami

dnia

saphira_krojcig

Winna Góra Saphira Riesling 2013

To właśnie z tej winnicy pochodziło pierwsze lubuskie wino, które udało nam się spróbować. Głównie z tego powodu, że trafiło do jakiejś tam, ale jednak w Zielonej Górze dystrybucji. I bardzo nam smakowało. Jednocześnie, to właśnie do tej winnicy podczas naszej przejażdżki mieliśmy okazję nieco się zniechęcić. Bo komunie, bo polski dworek i chata góralska, bo wszystko takie wyglancowane, bo… nieważne. Ważne wszak jest wino, co do którego i tak mieliśmy przeświadczenie, że wybroni się w kieliszku wcale nieźle.

Barwa wina jest chłodna, z zielonymi akcentami i bardzo jasna. Czyli nie cieszyć oka nie powinna.

Z kieliszka wyczuwamy przyjemny, świeży i rześki aromat. Jest całkiem zdecydowany i intensywny. Dominują w nim cytrusy, ale poczuć można też nuty kwiatowe.

To co wyraźne było już w nosie, jeszcze dobitniej prezentuje się w ustach. Chyba jeszcze nigdy nie piliśmy wina tak cytrusowego. To oczywiście implikuje wysoką kwasowość, która jednak gdzieś tam przełamywana jest lekką słodyczą. Wino jest przy tym świeże, orzeźwiające – no, idealne na letnie wieczory. Mimo akcentu położonego na kwasowość, wino jest na swój sposób harmonijne, tj. nie wychyla się w tę cytrusową stronę za mocno, nie jest koślawe czy nieudane. Wręcz przeciwnie, bardzo nam smakuje.

No więc oczywiście musimy odszczekać. Komunie komuniami, spa spa, dworek dworkiem. Ale wina udają się tam powinszowania tudzież 87 (E.) i 83 (M.) guziczków godne.

Metryczka

Kraj: Polska

Winnica: Winna Góra

Szczep: Saphira, Riesling

Rok: 2013

Zawartość alkoholu: 10,5%

Miejsce zakupu i cena: u źródła, 45 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s