Z piwnicy Bohuslava

Bohuslav Vinohradnicky Dom – Veltlinske zelene

bohuslav_modra

Tę butelkę dostaliśmy od naszych gospodarzy, u których nocowaliśmy podczas krótkiej wizyty w Małokarpackim Regionie Winnym. Łączy się z nią wspomnienie o fantastycznych, trochę już starszych ludziach, którzy nie tylko poświęcili nam sporo czasu, objaśniając i racząc zawartością kolejnych beczek ułożonych w piwnicy, ale przede wszystkim byli niezwykle otwarci, serdeczni i po ludzku dobrzy. W związku z tym, trochę trudniej oceniać wino, które zresztą otrzymaliśmy za darmo (tudzież w cenie noclegu). O ile jest ono bez wątpienia szczere i prostolinijne, to nie należy się tu spodziewać fajerwerków. Niemniej, ślad na blogu należy zostawić.

Wino wygląda tak, jak się nazywa: zielonkawe, ale również jasnożółte, blade.

Aromat jest raczej kwaśny, ale i nieprzesadnie intensywny. Przy odrobinie dobrej woli można wczuć coś w rodzaju grapefruita.

Trudno być obiektywnym, gdy wspomni się dwa miłe wieczory spędzone w piwnicy autorów tego wina. Na pewno jego smak jest istotnie kwasowy, ale też na swój sposób wino sprawia wrażenie wodnistego (można powiedzieć, że orzeźwiającego) i niezbyt nasłonecznionego. Dużo w nim poczciwości, ale też niewiele więcej konkretów dałoby się powiedzieć na ten temat.

Takich win pewnie nie powinno się oceniać; zwłaszcza, że chyba i tak nie trafiają do dystrybucji. Obiektywnie, może nie jest wybitne, ale też powiedzieć tylko tyle, że pijalne, to jednak jakby je i jego twórców obrazić. Siląc się na bezstronność, ocenilibyśmy je na 75/100 (E.) i 78/100 (M.), a więc zupełnie przyzwoicie.

Metryczka

Kraj: Słowacja

Winnica: Bohuslav, Modra – Hliny

Szczep: Veltlinske zelene

Rocznik: najpewniej bieżący

Miejsce zakupu i cena: u źródła i za darmo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s