Mozela tarasowa

dnia

luksemburg_mozela

Pundel & Hoffeld
2014 Riesling
Wormeldange Elterberg
Grand Premier Cru

Z dużym zadowoleniem przyjęliśmy niedawną poprawę pogody, która pozwoliła nam wreszcie zainaugurować sezon tarasowo-piknikowy. Mieliśmy przeczucie, że dobrze będzie się do tego nadawał w miarę jeszcze młody Riesling znad tego mniej oczywistego brzegu Mozeli. Co prawda na etykiecie zapisano, że jest to „Vin de Prestige” (jak bardzo zabawna jest potrzeba nazywania czegoś prestiżowym oraz jak bardzo prestiż powinien bronić się sam i bez dodatkowych opisów – to temat zbyt obszerny na blogową dygresję), ale w przewidzianej dla niego nieco bardziej demokratycznej roli wypadł bardzo dobrze.

Wino ma bardzo delikatną, chłodną i bladą barwę. Jest przy tym klarowne i na swój sposób eleganckie.

Pierwsze wrażenie zapachowe jest intensywne i jednoznacznie kojarzy się z jabłkiem. Nawet jeśli z czasem traci ono moc, to nie opuszcza nas już do końca degustacji. Całkiem udany związek owocu z kwasowością: nic więcej wywąchać się nie udało.

W ustach pojawia się natomiast delikatna, ale zdecydowana słodycz. Okraszona jest odpowiednią dawką kwasowości, która jednak na pierwszy plan nie wybija się zbyt chętnie. Wino jest istotnie owocowe, ale przy tym również trochę wodniste i przez to nieprzesadnie treściwe. Trzeba mu jednak oddać, że jest po prostu smaczne i przyjemne.

Wbrew zaklęciom z etykiety, dostaliśmy wino raczej proste i świeże, ale też bardzo zadowalające. Nam się podobało, stąd 82/100 od E. i 86/100 od M.

Metryczka

Kraj: Luksemburg

Producent: Pundel Hoffeld

Szczep: Riesling

Zawartość alkoholu: 12,5%

Rok: 2014

Miejsce zakupu: Auchan (Kirchberg, Luksemburg)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s