Albariño świeże i przyjemne

dnia

lidl__białe_hiszpania

Albariño Sentidiño 2015
Rias Baixas DO

Idziemy za ciosem i degustujemy kolejną nowość z hiszpańsko-portugalskiego Lidla: tym razem Albariño, jakże inne od oferowane wcześniej przez tę sieć. Tym razem udziwnienia kończą się na delikatnie kiczowatej etykiecie (przez innych uważanej za gustowną, ale przecież nie w tym rzecz), podczas gdy zawartość butelki okazuje się naprawdę godna ceny, zwłaszcza w cieplejsze, letnie dni.

Klarowna, jasna, żywa barwa tego wina jest jednak okraszona cieplejszymi akcentami. Przez to jest ona w odbiorze całkiem nieoczywista: czasami blada, zielonkawa, czasami pełniejsza i ciepła.

Aromat nie jest intensywny i wymaga skupienia. Ciut kwasowy, ale też z wyczuwalną gruszką i innymi słodkawymi nutami. Jest przy tym bardzo świeży.

Również w ustach wino jest lekkie, co wcale nie oznacza, że bez wyrazu. Istotnie wytrawne, wypada gdzieś w pół drogi między kwasowością, a pełniejszymi, słodkawymi akcentami. Te ostatnie objawiają się coraz śmielej pod koniec degustacji. Wszystkie smaki są jednak umiarkowane, co pozwala posądzać wino o jakąś tam elegancję. Wrażenie to wzmaga nawet długi finisz.

Wino oferowane jest za 20 zł i za tę cenę należy brać je w ciemno. Oczywiście, nie jest ono jakoś specjalnie złożone i wysublimowane, ale nie tego byśmy po nim oczekiwali. W swojej roli świeżego wina codziennego sprawdza się znakomicie, dlatego oceniamy je na 82/100 (E.) i 84/100 (M.)

Metryczka

Kraj: Hiszpania

Producent: Rectoral do Umia

Szczep: Albarino

Zawartość alkoholu: 12,5%

Rok: 2015

Miejsce zakupu: Lidl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s