Na poziomie, bo alzackie

dnia

Domaines Schlumberger Riesling Grand Cru Kitterle 2013

Ponownie zaglądamy do Alzacji – tym razem do całkiem sporej i nieźle się promującej, ale nam zupełnie nieznanej winnicy Schlumberger. Promującej się na tyle, że na stronie opisane mają nie tylko kolejne butelki, ale nawet swoje zbocza i terroir, spośród których nam przypadła degustacja Rieslinga z Kitterle. Podobno ziemia jest tam wulkaniczna, lekko piaszczysta, a zbocze wcale strome. Brzmi bardzo obiecująco – pozostało więc sprawdzić jak obietnice mają się do rzeczywistości.

Barwa nie zaskakuje, bo i jak miałaby zaskakiwać. Przyjemna, chłodna, blado-księżycowa, z zielonymi – a jakże – refleksami.

Aromat delikatny, elegancki i zrównoważony. Łączy świeżość i rześkość z owocową pełnią.

W ustach wino również nie pozostawia wątpliwości co do swojej klasy, elegancji i zrównoważenia. Wyraźne nuty kwasowo-mineralne, popadające momentami w charakterystyczną i subtelną goryczkę równoważą się z owocem nadającym winu pełni i ciała. Jest ono przy tym świeże i zwyczajnie przyjemne, o czym przypomina w całkiem długim finiszu.

Co tu dużo mówić. Podobało nam się istotnie, utwierdzając w przekonaniu, że o kiepskie alzackie wino może być po prostu trudno. Miło było ostatnio trochę bliżej przyjrzeć się temu regionowi, oby jeszcze były okazje: 89/100 od E. i 92/100 od M.

Metryczka

Kraj: Francja

Producent: Domaines Schlumberger

Szczep: Riesling

Zawartość alkoholu: 12%

Rok: 2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s