Tak bardzo piknik

dnia

W Lidlu pojawiło się sporo nowości w ramach dość przekrojowej akcji „Kolekcja na majowe spotkania”. W gazetce dominują tańsze pozycje, chyba rzeczywiście celujące głównie w grill czy piknik. Więcej na temat tej oferty można przeczytać m.in. na Winicjatywie, natomiast my bierzemy na warsztat dwa wina przesłane nam przez sieć do degustacji: węgierskie bąbelki z Tokaju oraz Cotes du Rhone. Obydwie pozycje dostępne są w Lidlu w cenie 17,99 zł.

Tokaji Brut Keurus Winery, czyli kokietowanie konsumenta modą na prosecco. Sam pomysł na łączenie wiosny i win musujących jest zresztą dobry i sprawdzony; pozostaje jedynie pytanie o wykonanie w tym przypadku. Wino jest szczęśliwie nijakie i nie wychylając się nie jest w stanie spowodować żadnego grymasu na ustach degustującego. Grzeczne i ułożone jak wzorowy zięć na niedzielnym obiedzie. Ale jednak momentami coś stara się powiedzieć. Jest gładko owocowe, z istotnie wyczuwalną słodyczą (głównie w aromacie). Trochę nie nasze klimaty, ale „na majowe spotkania” jako zupełne ich tło może się nawet nadać. 63/100, z dużym uwzględnieniem czynnika ceny.

Zdecydowanie gorzej wypada Cotes du Rhone, co do którego nie jesteśmy nawet w stanie zlokalizować producenta, winnicy, nic poza dystrybutorem. Nie to jest jednak jego największym problemem. Wino jest ciemne, bardzo owocowe i po prostu ciężkie. O ile na początku stara się nas jeszcze zachęcić jakimiś taninami, podejmuje temat lekkości, specyficznej suchości i może nawet finezji, to dość szybko pozbawia nas złudzeń. Jest to po prostu bardzo ciężki kompot o irytująco wyczuwalnym alkoholu (a zawiera go raptem 13%) i przytłaczającej gardło siarce. Nie możemy zdecydować się czy aromat jest bardziej nijaki, czy jednak trąci słodkawym obornikiem. Pewnie dałoby się je zagryźć jakimiś cięższymi mięsami z grilla, ale nie jesteśmy przekonani czy o to chodzi. Nie polecamy, zostawiając ocenę 30/100.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s