Niezłe Chile z Biedronki

Ventopuro Reserva – Carignan 2016

Dobre, chilijskie wino z dyskontu – to brzmi jak oksymoron. Do tego pierwsze wrażenia z amerykańskiej serii wypuszczonej przez Biedronkę były raczej letnie i nie obfitowały w „hity”. Aczkolwiek już przy tamtej degustacji Chile wybijało się na pierwszy plan. Do indywidualnego spróbowania wybraliśmy czerwone Carignan, czyli szczep jakoś tam w ostatnich czasach ceniony. A degustacja wypadła tak:

Wino ma bardzo ciemną barwę, w której dominują wiśnie i aronie wpadające w ładnie mieniący się w kieliszku fiolet. Aromat bardzo stonowany i nie tak łatwy do określenia. Na pewno dominują w nim czerwone owoce, wyczuwalne są też jakieś ni to beczkowe, ni to podtęchłe akcenty.

W ustach wyczuć można całkiem sporo tanin i wiśnię z aronią. Są też nuty lukrecji, a może nawet gorzkiej, gęstej czekolady. Wino jest treściwe i pełne, a przy tym nie czuć jego ciężaru. Po otwarciu potrzebuje pooddychać, ale jak już się to zdarzy, to prezentuje się naprawdę nieźle.

Nie ma wstydu: zupełnie przyjemne, poprawne i przyzwoite wino. 30 zł to dobra cena, ale trzeba też pamiętać, że nie dostaniemy za nią w tym wypadku (jak i rzadko kiedy w innym) nic wybitnego. Jest dobrze, czego dowodem niech będzie zgodna ocena 77/100

Metryczka

Kraj: Chile

Szczep: Carignan

Rok: 2016

Zawartość alkoholu: 13%

Miejsce zakupu i cena: przesłane do degustacji przez Biedronkę – cena w sklepie: 29,99 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s