Dojrzała Mołdawia

Chateau Vartely – Individo
Rara Neagra – Malbec – Syrah

Wracamy do zasobów przesłanych nam przez Dom Wina, by po raz kolejny skosztować kolejnej pozycji z udanej (przynajmniej jak dotąd) serii Individo. Tym razem czerwony kupaż, składający się z pierwszy raz degustowanego przez nas szczepu Rara Neagra oraz uzupełniających go Syrah i Malbeca.

Na tylnej etykiecie znajdziemy stwierdzenie, że jest to un vin intens, a potwierdza to już jego bardzo ciemna, czereśniowa barwa. Zauważalne są jednak przyjemne dla oka, ceglane akcenty, wpadające całkiem śmiało w suszoną śliwkę. Ciepłe, brązowe refleksy, w sam raz na coraz bardziej moszczącą się za oknem jesień.

Aromat jest pełny, dojrzały i również na swój sposób ciepły. Podobnie jak barwa, rodzi skojarzenie z suszonymi śliwkami, a może nawet powidłami z tego owocu. Na pewno dominują tu suszone owoce, ale przy tym wino pachnie w sposób wyważony i na pewno nie narzuca się jakimś przesadnym ciężarem.

Smak pozostaje spójny z powyższymi wrażeniami: konkret, dużo ciała, bardzo wyraźne, owocowe wino (w palecie dominują wiśnia, czarna porzeczka, jeżyny, a chyba też owoc czarnego bzu). Wino jest przy tym całkiem pieprzne i charakterne.

Może wino nie trafia idealnie w nasz gust, ale trzeba obiektywnie przyznać, że jest naprawdę dobre, a przy tym zdecydowane i intensywne. Nie jest co prawda przesadnie wysubtelnione czy zniuansowane, ale jest to kawał dobrego wina, po które z chęcią sięgnęlibyśmy ponownie. Tymczasem ocena 89/100 od E. i 84/100 od M.

Metryczka

Kraj: Mołdawia

Winnica: Chateau Vartely

Szczepy: Rara Neagra, Malbec, Syrah

Zawartość alkoholu: 14%

Rok: 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s