Duży kogut z Ameryki

dnia

Rex Goliath – Cabernet Sauvignon

Tym razem ciekawostka, która jakiś czas temu dotarła do nas z Walmartu. O ile wina kalifornijskie cieszą się niemałą i zasłużoną estymą, to w tym wypadku okoliczności – z etykietą na czele – wskazują, że nie ma tu miejsca na wysubtelnione cmokanie. Aż strach zakładać adekwatność etykiety do wina, bo z tej pierwszej bije nas po oczach „gigantyczny”, największy w historii, 47-funtowy kogut – atrakcja cyrkowa z przełomu wieków. No i wino to ma być hołdem dla tak wielkiej koguta osobowości (serio: Rex’s larger than life personality), nawiązując do niej bogatym, owocowym smakiem. Brzmi jak naprawdę wytrawna szydera i nie pozostaje nic innego, jak wierzyć w pogodny dystans twórców tej marki oraz to, że samo wino nie będzie już aż tak zalatywało paździerzem. I’m gonna give him a chicken.

Wino ma bardzo ciemną, istotnie fioletową barwę o refleksach trochę kojarzącymi się z czereśniami, a trochę z burakami. Może też z aronią, a może z sosem jagodowym wyciekającym z pierogów. Istotnie owocowy jest też aromat wina, który jednak trąci kompotem i trudno jakkolwiek precyzyjniej i bardziej konkretnie go określić.

Etykieta chwali smak wina jako bold and smooth flavor i niestety nie są to czcze obietnice. Trudno cokolwiek z tej gładkości wyłowić, jakoś bardziej nad nutami smakowymi podyskutować. Niestety, dość silnie wyczuwalny jest alkohol. Wino jest istotnie owocowe, z niemałą dawką słodyczy; do tego dosyć ciężkie i pełne. Ujmując rzecz mniej eufemistycznie: niestety jest to kompot.

Nie jest to na pewno żaden skandal i wielu odbiorcom może się spodobać. Osoba, od której je dostaliśmy, zapewne powiedziałaby, że zostało przetestowane i dopasowane do gustu 100 losowo wybranych zjadaczy hamburgerów. A gdyby tak powiedziała, pewnie nie byłaby daleka od prawdy. Nie nasza bajka, ale też wino jest po prostu neutralne i nikomu krzywdy nie zrobi. Do naszych zapisków trafia jako naprawdę warta odnotowania ciekawostka, której jednak nie widzimy potrzeby oceniać.

Metryczka

Kraj: Stany Zjednoczone

Producent: Rex-Goliath

Szczep: Cabernet Sauvignon

Zawartość alkoholu: 13%

Miejsce zakupu: Walmart

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s