Z Lidla pod choinkę

Lidl i jego naprawdę całkiem udany projekt Winnica Lidla proponuje na Święta lekko wzbogaconą ofertę (w tym o nowe pozycje z Winnicy Srebrna Góra). Nam do degustacji przypadło Chardonnay z Burgundii oraz bardzo gęsta, niemal czekoladowa Rioja.

Domaine Saint Germain
Bourgogne Chardonnay 2016

Zupełnie poprawne i całkiem przyjemne białe wino, któremu zdarzają się ciekawsze momenty. Nadawałoby się do delikatniejszych ryb, jak również do innych, okołoświątecznych i stołowych okoliczności. Nie ma jakichś istotnych wad, ale też na pewno nie porywa. Zupełnie przyzwoita propozycja jak na 30 zł – którą wyceniamy na 79 (M.) i 77/100 (E.)

Wino ma dosyć intensywną, żółtą i całkiem soczystą barwę . Aromat nie jest jego najmocniejszą stroną, ale też trudno jest się do czegokolwiek przyczepić. Delikatny, owocowy i świeży, ale przy tym zbyt grzeczny i trochę nijaki. W ustach wino jest lekkie, świeże i owocowe, a według M. wyraźnie wyczuwalne są też gorzkie nuty. Wino raczej płaskie, ale jak już wspomnieliśmy – zupełnie poprawne.

Carmelo Ortega
Saxa Loquuntur
dos 2013

Wcześniejsze propozycje z tej winnicy spotkały się z raczej ciepłym i życzliwym przyjęciem blogosfery. Jest to wino dość ciężkie, a więc nie do końca wpisujące się w nasze klimaty. Niemniej, może świetnie pasować do bardziej zdecydowanych, świątecznych potraw. Cena 35 zł to jak na nasz gust całkiem sporo, co nie pozostaje bez znaczenia dla ostatecznej oceny: 78 od E. i 77/100 od M.

Barwa wina bardzo dobrze koresponduje z czarnym kolorem przypisanym do serii dos: jest ono bardzo ciemne, wiśniowe, momentami także fioletowe. Aromat to przede wszystkim owoce (w tym czereśnie), a także trochę beczki i czekolady. Dość łatwy zapach do „podobania się”. Bardzo podobnie jest ze smakiem: tu również dominuje owoc, za nim podąża beczka, a pochód wrażeń smakowych zamykają gęste nuty gorzkiej czekolady. Wino jest przy tym dość ciężkie, wyczuwalny jest alkohol – co w pewnym momencie robi się trochę uciążliwe.

Wiadomo – zawsze można chcieć więcej. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że obydwie degustowane przez nas propozycje Lidla są naprawdę zupełnie przyzwoite i poprawne, również z uwzględnieniem relacji jakości do ceny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s