Tesco z drugiej półkuli

dnia

Tingleup Riesling 2017

Tesco było tak miłe, że wysłało nam do degustacji dwa wina z serii Tesco Finest. Spieszymy więc z wieściami, że australijski Riesling jest bardzo lekki, dobry na letnie popołudnia i rzeczywiście – jak to zapowiada etykieta – świetnie pasowałby do azjatyckiej kuchni. Nie jest to jakieś rozbudowane czy wybitne wino, ale też zdaje się być całkiem poprawne i sympatyczne. My oceniliśmy je na 77 (E.) i 75/100 (M.)

Jasna, chłodna i obfitująca w zielone refleksy barwa zapowiada lekkie i mniej złożone wino. Jest ono bardzo klarowne. Aromat jest bardzo świeży, cytrusowy, kwasowy, może nawet trochę landrynkowy. Raczej nieprzesadnie intensywny. Natomiast  w ustach wino jest przede wszystkim kwasowe: dominują cytrusy, a zwłaszcza limonka. Raczej jednowymiarowe i niezbyt rozbudowane czy złożone. Trochę dziwi zawarta na etykiecie informacja o półwytrawności wina (jest po prostu wytrawne), a trochę zaskakuje – że oprócz siarczynów mamy tu także ślady mleka.

Nie jest to wino, które pamiętałoby się miesiącami, ale też nie ma chyba takich ambicji. Zupełnie przyzwoite, lekkie i „użytkowe” wino na lato.

Metryczka

Kraj: Australia

Producent: Howard Park Wines

Szczep: Riesling

Rok: 2017

Zawartość alkoholu: 12%

Miejsce zakupu: przesyłka promocyjna z Tesco

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s