… et Impera

Dva Duby – Impera

Miłość winnicy Dva Duby i prowadzącemu ją Jiříemu wyznawaliśmy na tym blogu już wielokrotnie. Tym razem bierzemy się za dwa kupaże: czerwone Impera, a chwilę później białe Divide. Nawet jeśli zamysł ma być taki, że są to wina trochę bardziej „podstawowe” względem głównej linii etykiet, to nadal są to wina przygotowane z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół, tak zresztą charakterystyczną dla tego winiarza.

Impera to wino bardzo pijalne, owocowe, a przy tym charakterne i sprawiające wrażenie przemyślanego. Przyjemnie zbilansowane, nieźle zbudowane, a przy tym świeże. Absolutnie nie powinno się go posądzać o „łatwość” i trywialność, a naszym skrytym marzeniem stało się posiadanie przynajmniej kilku flaszek, które fantastycznie dobierałoby się do takich czy innych obiadów. Jeśli mielibyśmy je oceniać, to zgodnie byłoby to 90/100.

Wino jest w pewnym stopniu przejrzyste (ale nie klarowne), nieprzesadnie gęste i przyjemnie ciepłe. Wiśnie i czereśnie przeplatają się tutaj z ceglanymi, a czasami różowymi refleksami. W nosie dominują leśne owoce, może też jeżyny. Aromat jest lekki i delikatny, ale w ramach swojej skali charakterny.

Również smak jest przede wszystkim owocowy (z wyraźną wiśnią), delikatny i lekki, ale podkreślony dającą pewną zadziorność taniną. Co nas trochę zaskoczyło – wino jest na swój sposób kwasowe. Chociaż nie aspiruje do jakiejś wielkiej złożoności, to naprawdę cieszy swoją równowagą, niezłą budową i świeżością. Jeśli ma podążać za nazwą, to roztacza nad nami niezbyt dyktatorskie władztwo.

Metryczka

Kraj: Czechy (Morawy)

Winnica: Dva Duby

Rok: 2017

Zawartość alkoholu: 11,5%

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s